تبلیغات
اعتیاد ، ترک یا درمان لژیون حمید اکبری - اموزش و خدمت حلقه های یك زنجیر
 
اعتیاد ، ترک یا درمان لژیون حمید اکبری
وبلژون مسافر حمید اکبری
 
 
سه شنبه 19 بهمن 1395 :: نویسنده : مسافر رضا


بدون شک آموزش و فرایند یادگیری یکی از عوامل و قوانین مهم بقا و دوام موجودات در جهان خلقت و آفرینش می‌باشد، و در این بین انسان و جوامع بشری بنا به شرایط و ویژگی‌های خاصی که داراست سهم بیشتری در خلق و نشر این مهم داشته است.

ساخت و ساز لانه‌های پرندگان و شکار ددان به نام تنازع بقا، تا خلق باشکوه‌ترین سازه‌های ساختمانی و حساس‌ترین عمل‌های جراحی و آفرینش شاهکارهای ادبی و هنری تماماً در سایه وجود همین آموزش و یادگیری بروز می‌کند، اما همه‌ی این‌ها فقط و فقط یک روی سکه است.

باید در نظر داشت که متاسفانه در آموزش نیز جهت منفی یا به زبان ساده‌تر مسیر ضدارزش‌ها هم وجود دارد، از کوچک‌ترین اتفاقات نامیمون مثل سرقت و دزدی تا عظیم‌ترین اختلاس‌ها و پول‌شوئی‌ها، قتل‌ها و جنایاتی که با هر عنوان و دلیلی در اقصی نقاط جهان با سرعت سرسام‌آوری رو به افزایش است و در نهایت همین آموزش‌ها و یافته‌های علمی که منجر به تولید و ساخت انواع و اقسام اسلحه‌ها و  بمب‌های گوناگون می‌شود که جان بی‌شماری از انسان‌های بی‌گناه را در سراسر جهان خواهد گرفت و با دست‌یابی به ترکیباتی خاص در فعل و انفعالات علمی که خواسته یا ناخواسته به کشف ویروس‌ها وبیماری‌های کشنده و یا انواع مخدرهای صنعتی در پژوهشگاه‌ها و لابراتورها می‌شود که چشمه‌های طمع و سودجوئی برخی را به قلیان خواهد انداخت.

آموزش و علم می‌تواند هم در جایگاه خدمت قرار بگیرد و هم خیانت، گاه خواهان است گاه خوانده و گاه ابزاری است برای شفا، یاری، امید، زندگی و حیات؛ و صدافسوس گاهی هم گورهای دسته جمعی است از مالیخولیای افرادی طماع که سود خود را در جنگ و بیماری دیگران می‌بینند.

با این‌همه که نمی‌توان بخش منفی کار را کتمان کرد و نادیده گرفت و به سمت علم و آموزش حرکت نکرد. چراکه کسانی‌که در سمت ارزش‌ها و هنجارهای آن قرار دارند بسیار تا بسیار بی‌شمار بوده که با همت تمام در راه رسیدن به امنیت و اعتلای ارزش‌های انسانی با تمام وجود تلاش می‌کنند، در واقع اینان با گذشت از هرآنچه که در کف دارند از هر حیث خود را برای بهبود روابط جوامع بشری یعنی رسیدن به صلح و تعادل خرج کرده و در این راه صادقانه به خلق خدا خدمت می‌کنند که عبادتی بالاتر از این قرار داده نشده است.

با گستردگی علوم مختلف و برخی یافته‌های بشری متاسفانه مشکلات جوامع نیز دو چندان شد و در نتیجه انسان امروزی با وجود این‌همه علم و تکنولوژی درخطرات بیشتری بسر می‌برد؛ به عنوان مثال امروزه با پیشرفت در علوم شیمیائی و کشف موادمخدر صنعتی، خطر ابتلا به بیماری مصرف موادمخدر دیگر فقط در کمین یک قشر خاص و یا جنس یا سن نیست. در این شرایط هیچ یک از اعضای خانواده نسبت به این بیماری مصون نبوده و هر روزه به تعداد این بیماران با سرعت بیشتری افزوده می‌گردد که نه تنها خود بیمار، بلکه اطرافیان او نیز دیگر تا زمان درمان او رنگ امنیت و آرامش را نخواهند دید، این بیماران با شعار اینکه اگر مصرف کنید بیمار نخواهید شد و یا با وعده کاهش و یا افزایش وزن با هزاران وعده و وعید دیگر فریفته سودجوئی سوداگران و تبلیغات کذب آنها شده‌اند.

در این دوران مجدداً اولین و مهم‌ترین چیزی که وجود آن نیاز و ضروری است آموزش است که افراد باید مهارت‌های زندگی، روش‌های تربیت و فرزندپروری و حتی پیش‌گیری اولیه از ابتلا به بیماری موادمخدر را فرا بگیرند؛ زیرا با در نظر گرفتن شرایط موجود که آسیب‌های مختلف اجتماعی و روانی مثل بیماری موادمخدر، خشونت، جرم و جنایت و روابط سوءاخلاقی بیش از پیش رواج پیدا کرده، بدون شک رویاروئی افراد و فرزندان در مقابل این‌گونه موقعیت‌ها خطرناک خواهد بود. در واقع اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظیفه والدین و خانواده‌ها تربیت افرادی است که خود را برای زندگی در این شرایط سخت آماده و مهیا می‌نمایند تا به راحتی در دام این‌گونه انحرافات دچار نشوند.

در پی همه‌ی این اتفاقات، افراد و گروه‌های مختلف با نام‌ها و اسامی گوناگون برای بهبودی یا درمان بیماران دست به کار شدند که حتی با درنظر گرفتن مقاصد مالی و انتفاعی آنان نیز در صورت موفقیت، باید به عمل‌کردشان ارج نهاد چراکه با نجات یک بیمار مصرف موادمخدر می‌توان یک جامعه را نجات داد.

در بین این گروه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، کنگره 60 با یک روش ابداعی کاملاً ایرانی سال‌هاست اقدام به درمان این بیماری نموده است، که مقوله‌های آموزش، درمان و پیش‌گیری را نه تنها برای بیماران بلکه برای خانواده‌ها نیز به خوبی فراهم نموده است بدین ترتیب که درمان بر سه اصل جسم، روان و جهان‌بینی پایه گذاری شده که جسم و روان در ظرف مدت 10 الی 11 ماه به درمان خواهد رسید و فرد در طول همین مدت برای به درمان رساندن و متعادل کردن نسبی جهان‌بینی خود تلاش می‌کند که پرداختن به این امر در ادامه نیز قطع به یقین زمان بیشتری صرف خواهد کرد.

نکته اینجاست که کنگره 60 ازلحاظ ساختاری و مدیریتی یک سازمان کاملاً درون‌گرا می‌باشد به این معنی که به طورکلی تمام نیازهای خود را از خود سازمان برطرف می‌کند از تامین منابع مالی تا سرپرستی و مدیریت بخش اداری و دفتری حتی ازلحاظ منابع علمی هم نیاز چندانی به منابع خارج از کنگره احساس نمی‌شود. افراد تحت آموزش‌های علوم موجود در کنگره رشد و نمو پیدا می‌کنند و هرآنچه را که دریافت کردند بدون هیچ مزد و مواجبی بدون منت و با سعی و تلاش تحت کسب جایگاه خدمت به سایرین عرضه می‌دارند.

یکی از اصول مهم و اساسی این سازمان کمک و راهنمایی فرد درمان شده از بیماری موادمخدر به فرد در حال مصرف می‌باشد، که فرد مورد نظر از هر حیث باید واجد شرایط این امر باشد که مدتها تحت آموزش و تعلیم قرار گرفته و با کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و احراز شرایط او به این امر مبادرت ورزد که خود این امر نشانه بارزی است که اعضای کنگره نسبت به امور آموزش دیده باشند و در طی این آموزش‌ها و کسب مراتب مختلف  در ارائه خدمت به ظرفیت‌ها و پذیرش‌ها و در ادامه به مسئولیت‌ها دست پیدا کرده باشند.

قطعاً خانواده‌ها نیز در اثر هم‌زیستی که سالها با فرد بیمار داشته‌اند نیز دچار مشکلات و لطماتی نیز شده‌اند که در کنگره همین شرایط درمانی نیز برای خانواده‌ها نیز فراهم گردیده، کسانی‌که لحظات سخت و دشواری را پشت‌سر گذاشته‌اند حال می‌توانند با حضور در همین کلاس‌ها و کسب آموزش‌ها از همین امکانات و شرایط موجود استفاده کنند و با رسیدن به همان مدارج و مراتب به یاری دردمندان بشتابند.

اما با همه‌ی مطالبی که در سطور بالا بیان شد حضور در هر یک از جایگاه‌ها یا مناصب یا مشاغل خود یک ترازوی عملکرد با اطرافیانمان بشمار می‌رود که چگونه بودیم! که آیا صادقانه خدمت کردیم؟

خوش بود گر محک تجربه آید به میان      تا سیه رو شود هرکه در او غش باشد

یکی از الطافی که خداوند بر بندگانش منت نهاده و به آنان اعطا کرده خدمت به سایرین است که بتوانند در هر جائی که هستند وظیفه دارند کمک‌رسان و یاری‌گر همه مخلوقات خداوند باشند و ازین‌که به این کار مشغولند شاکر و سپاس‌گزار قدرت مطلق بوده و صدالبته خوشحال و راضی. چراکه در ادامه در وجود آنان با خداوند بند عشقی برقرار شده که به دنبال اجرای فرمان هستند، از روی دوست داشتن و دوست داشته شدن برای صلح و برقراری تعادل تلاش می‌کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 17 مرداد 1396 05:46 ق.ظ
Hello there! I know this is kinda off topic however
I'd figured I'd ask. Would you be interested in exchanging links
or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My website covers a lot
of the same topics as yours and I feel we could greatly benefit from each other.
If you are interested feel free to send me an e-mail. I look forward to
hearing from you! Terrific blog by the way!
سه شنبه 6 تیر 1396 07:16 ق.ظ
Hi! This is my first visit to your blog! We are
a collection of volunteers and starting a
new project in a community in the same niche. Your blog provided us beneficial
information to work on. You have done a outstanding job!
جمعه 25 فروردین 1396 03:38 ب.ظ
Admiring the persistence you put into your website and in depth information you present.
It's nice to come across a blog every once in a while
that isn't the same unwanted rehashed information. Fantastic read!
I've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
سه شنبه 15 فروردین 1396 02:32 ب.ظ
For most recent information you have to go to see world wide web and on web I found this site as
a finest web page for hottest updates.
شنبه 12 فروردین 1396 10:12 ق.ظ
An intriguing discussion is worth comment.

I think that you ought to write more about this subject,
it may not be a taboo subject but typically people don't speak about such subjects.
To the next! Kind regards!!
پنجشنبه 10 فروردین 1396 05:20 ب.ظ
Saved as a favorite, I really like your web site!
پنجشنبه 10 فروردین 1396 04:33 ب.ظ
Thanks , I've just been searching for info approximately
this topic for a while and yours is the greatest I have found out
so far. But, what concerning the bottom line? Are you sure about the source?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مسافر محمد رضا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :