تبلیغات
اعتیاد ، ترک یا درمان لژیون حمید اکبری - خلاصه سی دی كاروان
 
اعتیاد ، ترک یا درمان لژیون حمید اکبری
وبلژون مسافر حمید اکبری
 
 
شنبه 21 اسفند 1395 :: نویسنده : مسافر رضا
خلاصه سی دی کاروان


اگر ما در صراط مستقیم باشیم و تحت اجبار نباشد هرکدام ما کاروانمان یک مقصودی دارد که خود تعیین می‌کنیم این کاروان ما به کجا برود. ما تعیین می‌کنیم که این کاروان به اسفل‌السافلین (پایین‌ترین نقطه) یا به اعلاء العلین (بالاترین نقطه) برود. ما تعیین می‌کنیم این کاروان به سیاهی و ظلمت برود یا به نور و روشنایی حرکت کند

خلاصه سی دی کاروان

وقتی انسان می‌خواهد کاری را انجام دهد هزاران دلیل می‌آورد که این کار درست است و آن کار را انجام می‌دهد و وقتی انسان بخواهد کاری را انجام ندهد هزاران بهانه می‌آورد که آن کار را انجام ندهد این‌یکی از خصلت‌های انسان است.

ما در درمان اعتیاد مثلثی را رسم کردیم که جسم، روان و جهان‌بینی بود و گفتیم هر کس که مصرف‌کننده مواد شد در جسم و روان و جهان‌بینی او تخریب ایجاد می‌گردد. من به‌مرورزمان متوجه شدم که این مثلث خیلی گسترده‌تر از این قضیه است و ما در تمام سطوح زندگی با این مثلث مواجه هستیم این مثلث برای همه (دکتر، مهندس، استاد دانشگاه، فوتبالیست) برای همه صادق است.

در کتاب 60 درجه جسم و روان تشبیه شده است به سوار و سوارکار که اسب جسم انسان است و روان سوارکار است که در درمان اعتیاد اگر اسب که همان جسم انسان است خراب باشد و مشکل داشته باشد شما امکان ندارد بتوانید سوارکار که روان است را تربیت کنید چون سوار و سوارکار یک مجموعه هستند که هرکدام آموزش و شرایط خودشان رادارند و شما نمی‌توانید فقط باتربیت معنوی و روحانی آن‌ها را آموزش دهید.

از این قضیه که بگذریم می‌رسیم به جهان‌بینی؛ جهان‌بینی آن فضایی که سوار و سوارکار در آن حرکت می‌کنند آن فضا می‌شود جهان‌بینی؛ که افکار و اندیشه هر فرد آن فضا را می‌سازد. پس جهان‌بینی یک مسئله حائز اهمیت است که ما با جهان‌بینی ذهنی خودمان و با جهان فکری خودمان این فضا را به وجود می‌آوریم این فضا برای ما خیلی مهم است و اهمیت دارد که ما جهان را چگونه می‌بینیم. این فضا می‌تواند در یک جاده‌ای خرم باشد با هوای خوب و معتدل یا می‌تواند فضای سرد مطلق یا گرم مطلق باشد. این‌ها را ما همه را با اندیشه خودمان می‌سازیم حالا آن حرکتی که باعث می‌شود آن سوار و سوارکار در آن فضا حرکت کنند آن حرکت می‌شود ریکاوری یعنی بازیابی سلامت.

ما با این فضا عملاً می‌خواهیم این فضا را بسازیم. خداوند هم با گسیل پیامبران می‌خواست راه و چاه را به ما نشان بدهد که این فضا، فضای درستی باشد که ما این فضاها را درست بسازیم.

حالا بعضی‌اوقات است که بعضی انسان‌ها از میلیاردها، میلیارد مطلب یک مطلب را می‌بینند و بعد آن را از بالا نگاه می‌کنند و برای این‌که خودشان را مطرح کنند می‌گویند این ما هستیم که می‌فهمیم یعنی بقیه انسان‌ها نمی‌فهمند و یک بادی در خودشان می‌اندازند و می‌گویند خوش به حال آن‌هایی که نمی‌فهمند یعنی این‌که چون ما می‌فهمیم دائم در رنج هستیم.

امکان ندارد کسی بفهمد و رنج ببرد تمام مشکلات ما به دلیل نفهمیدن ما است.

گاهی اوقات برداشت‌های ما از زندگی غلط است به دلیل این‌که دانش ما پایین است و از نوشتارها و گفتارها عقب هستیم. کار زیادی می‌کنیم و سختی زیاد هم می‌کشیم ولی به نتیجه نمی‌رسیم چون نقشه راه را بلد نیستیم و راه را عوضی می‌رویم، مهم سختی کشیدن و زحمت کشیدن نیست مهم این است که این سختی کشیدن و زحمت کشیدن ما در جهت هدف باشد. پس بودن راه و هدف خیلی مهم است.

وقتی ما تحت آموزش قرار می‌گیریم این آموزش ما بلافاصله یک مثلث می‌شود:

یک ضلع مثلث می‌شود خوب (راهنمای خوب، استاد خوب، دکتر خوب قاضی خوب) یک ضلع دیگر می‌شود بد (راهنمای بد، دکتر، قاضی یا استاد بد).

ضلع پایین می‌شود: مطالب. ضلع مطالب خیلی مهم است اگر این مطالب که می‌خواهیم یاد بگیریم بد یا نادرست باشد چون منبع غلط است نه راهنمای خوب و نه راهنمای بد هیچ‌کدام نمی‌توانند کاری را انجام دهند. پس آن ضلع که مجموعه اطلاعات و آگاهی‌ها و مطالب است، آن نقش بسیار سازنده‌ای برای ما دارد و اول باید آن درست باشد اگر آن غلط باشد بهترین استاد دنیا هم که باشد کارش نمی‌تواند به نتیجه درستی برساند. این مجموعه اطلاعات غلط را ممکن است خیلی جاها داشته باشیم. خیلی انسان‌ها در اثر اطلاعات و تئوری غلط ضربات جبران‌ناپذیری به خودشان و به دیگران زده‌اند چون آن ضلع غلط بوده است.

در دوستی، خواستگاری، شراکت، تجارت ... اگر این ضلع اطلاعات غلط باشد هر کس که در رأس آن باشد به بیراهه می‌رود. این غلط بودن قاعده و ضلع را ما در عرفان‌های نوظهور هم می‌بینیم که با یک سری مواد مخدر می‌خواهند بروند در حالات موجودات ارگانیک (موجودات خوب) و یا غیر ارگانیک (موجودات بد یا جن) و یا کشف شهود کنند ولی چون مبنا غلط است و درست نیست تمام کسانی که می‌روند در این قسمت‌ها هاله خودشان را خراب و سوراخ‌سوراخ می‌کنند (هاله مثل تخم‌مرغ است که دور انسان و همه موجودات و گیاهان است و به رنگ‌های مختلف می‌باشد). این هاله از انسان در برابر موجودات ارگانیک و غیر ارگانیک محافظت می‌کند و وقتی شما وارد این داستان‌ها می‌شوید اجازه می‌دهید نیروهای مختلف وارد شما شوند و هاله شمارا خراب کنند و کدر کنند و سوراخ‌سوراخ کنند و بعد دچار انواع و اقسام بیماری‌ها می‌شوید.

فکر کنید چیزی که پدر انسان را درمی‌آورد دندان طمع است، عرفان‌های نوظهور دندان طمع است انرژی است، انرژی کائنات، متافیزیک، موجودات ارگانیک و غیر ارگانیک است ولی کسی که می‌رود و وارد این مرحله می‌شود با داشتن استاد و مربی و تزکیه نفس و خیلی مطالب دیگر ممکن است موقع دچار مشکلات و مسائل بسیار بحرانی و خطرناکی می‌شود؛ بنابراین در سیستمی روی آن اطلاعات دقت کنید بعد که روی اطلاعات دقت کردید باید در زندگی راهنما را درست انتخاب کنید مثلاً شما می‌خواهید موسیقی یاد بگیرید یا درس بخوانید اولین کسی را که می‌بینید نگویید بیا به من درس بده اول بروید بررسی کنید از چند نفر بپرسید که این کارش درست است و کارش را بلد است یا بلد نیست اگر درست بود بعد عمل کنید.

من از همین‌جا به بچه‌های کنگره توصیه می‌کنم که اگر می‌خواهید درس بخوانید در هر رشته‌ای که دوست دارند درس بخوانند ولی اگر علاقه‌مند هستند که در رشته اعتیاد کار کنند باید رشته روان‌شناسی، مددکاری، مشاوره، مامایی، پرستاری، بیولوژیک بخوانند چون موقع شما می‌توانید در کلینیک کارکنید که یکی از این رشته‌ها را خوانده باشید. بعداً هر انسانی اگر علاقه‌مند است موسیقی هم کار کند چون موسیقی و صوت چیز بسیار خوبی است و روحیه انسان را لطیف می‌کند و حس خوبی دست می‌دهد ولی قبل از هر اقدامی معلم را بررسی کنید و در مورد هر کاری که می‌خواهید انجام بدهید در مورد آن تحقیق کنید و معلم خوب و بد را تشخیص بدهید. ما اگر در کنگره‌داریم به نتیجه می‌رسیم به دلیل این است که این مثلث ما و قاعده ما و دانش ما و صورت‌مسئله ما راجع به اعتیاد به نتیجه رسیده است. پس فقط کار کردن نیست، زحمت کشیدن نیست، تلاش کردن نیست. تلاش باید جهت داشته باشد و مشخص باشد، فکر کنید و مسیر را انتخاب کنید چون اگر مسیر غلط باشد هر چه زحمت بیشتر می‌کشید خودتان را از قضیه دورتر می‌کنید.

هر چه شاگرد به حرف و فرمان‌های استاد گوش کند و فرمان‌های او را اجرا کند استاد هم به شاگرد احساس مسئولیت بیشتری می‌کند. شاگردی که به حرف استاد گوش نکند و تکالیفش را انجام ندهد سر کلاس هم مرتب نباشد معلم هم نسبت به او احساس مسئولیت نمی‌کند این قضیه دوطرفه است وقتی شاگرد احساس مسئولیت می‌کند و به حرف استاد گوش می‌دهد استاد هم احساس مسئولیت می‌کند و به شاگرد آموزش می‌دهد.

در ارتباط استاد با شاگرد هیچ‌چیز اجباری نیست چون اگر اجبار شد دیگر آن راهی که باید شاگرد برود دیگر نمی‌رود. ما در کنگره باید نداریم و خود انسان‌ها باید تشخیص بدهند و برنامه خودشان را درست کنند. یک موقع است که ما می‌گوییم یا باید مرتب بیاید و برنامه‌ات را درست انجام بدهید یا باید بروید. این داستان فرق می‌کند ما دو راه جلوی پای او می‌گذاریم که می‌گوییم اگر آمدید حرف‌های ما را گوش کنید اگر حرف ما را گوش نکردید خوش‌آمدید.

جبر آن موقع است که بگوییم تو باید اینجا بیایی و باید درمان شوید و باید این کار را بکنید از این به بعد هم نمی‌گذاریم بیرون بروید. هیچ‌وقت ما زور را القاء نمی‌کنیم وقتی زور نباشد پالایش، تزکیه و تصفیه آزاد می‌شود و شخص با میل خودش و خواست خودش این کار را انجام می‌دهد.

بنابراین اگر ما در صراط مستقیم باشیم و تحت اجبار نباشد هرکدام ما کاروانمان یک مقصودی دارد که خود تعیین می‌کنیم این کاروان ما به کجا برود. ما تعیین می‌کنیم که این کاروان به اسفل‌السافلین (پایین‌ترین نقطه) یا به اعلاء العلین (بالاترین نقطه) برود. ما تعیین می‌کنیم این کاروان به سیاهی و ظلمت برود یا به نور و روشنایی حرکت کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 13 مرداد 1396 11:45 ب.ظ
This paragraph will assist the internet visitors for building up new weblog or
even a blog from start to end.
جمعه 6 مرداد 1396 10:21 ب.ظ
Admiring the commitment you put into your blog
and in depth information you provide. It's nice to come across a blog
every once in a while that isn't the same unwanted rehashed material.
Fantastic read! I've saved your site and I'm including your RSS feeds to my Google account.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 06:35 ق.ظ
Hi! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came
to give it a look. I'm definitely loving the information. I'm bookmarking and will be tweeting
this to my followers! Excellent blog and great design and style.
سه شنبه 22 فروردین 1396 06:02 ق.ظ
I'd like to find out more? I'd want to find out more details.
یکشنبه 13 فروردین 1396 06:23 ب.ظ
Fine way of telling, and nice paragraph to obtain facts regarding
my presentation focus, which i am going to deliver in college.
شنبه 12 فروردین 1396 10:34 ب.ظ
I'm really enjoying the design and layout of your website.
It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit
more often. Did you hire out a developer to create your theme?
Fantastic work!
شنبه 21 اسفند 1395 05:38 ب.ظ
دوست گلم وب جالبی داری ممنون میشم سری به ما هم بزنی و با هم تبادل لینک داشته باشیم مرررسی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مسافر محمد رضا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :